2019                          Marco Scorticati

        2018

Pochází z Milána. Od raného věku studoval zobcovou flétnu, mj. pod vedením Giovanni Antoniniho (1990-1997) či Pedro Memelsdorffa, u kterého absolvoval roku 1999 na Scuola Civica di Milano. Následně studoval na Sweelinckově konzervatoři v Amsterdamu ve třídě Waltera van Hauweho a na Musikhochschule Zurich ve třídě Keese Boeka, kde absolvoval roku 2003. Jeho další studia zahrnují např. třídu kompozice Fabia Vacchiho na Conservatorio "G. Verdi" v Miláně či absolutorium konzervatoře "C. Pollini" v Padově, věnoval se rovněž studiu barokní příčné flétny u Marca Brolliho.

Jako hráč na zobcovou a barokní příčnou flétnu pravidelně vystupuje se svým souborem Estro Cromatico, spolupracujícím s významnými sólisty, jako např. Nuria Rial, Maria Espada či Mária Zádori. Pravidelně je zván ke spolupráci se soubory Accademia Bizantina (Ottavio Dantone), Europa Galante (Fabio Biondi), Il Giardino Armonico (Giovanni Antonini) a Venice Baroque orchestra (Andrea Marcon), vystupoval také v rámci barokních operních projektů v Teatro alla Scala. Rozsáhlá je také jeho nahrávací činnost, včetně dvou sólových disků se sonátami G.F. Haendela a nově též A. Corelliho.

Marco Scorticati vyučoval na konzervatoři "N. Piccini" na Bari, konzervatoři "S. Cecilia" v Římě a v současnosti pedagogicky působí na Vysoké škole Felixe Mendelssohna Bartholdyho v Lipsku.

Sheng-Fang Chiu

SHENG-FANG CHIU pochází z Taiwanu. Studovala zobcovou flétnu u Michaela Posche na Privatuniversität der Stadt Wien a dále pokračovala ve svých studiích u Anny Jannuj (flauto dolce) a Marcella Gattiho (flauto traverso) na Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn Bartholdy Leipzig. Díky své vášni pro komorní hudbu získala bohaté zkušenosti s různými komorními ansámbly. V roce 2011 získala první cenu v soutěži "La Stravaganza - Concurs de Musica Barroca". Za své sólové a komorní vystoupení obdržel její soubor Telemann & Co. roku 2010 a 2012 vítěznou cenu na soutěži "Fidelio-Wettbewerb (Vídeň)". Jako sólistka často vystupuje s Ensemble 1756, dále spolupracovala s Wiener Akademie, Capella Leopoldina či Accentus Austria. Přednášela na Taiwanu, v Rakousku, Jižní Koreji a v Polsku. Od roku 2014 působí jako asistentka výuky Michaela Poscha na Privatuniversität der Stadt Wien a od roku 2017 vyučuje na Hochschule für Musik und Theather Felix Mendelssohn Bartholdy Leipzig.